054-4831152
יצירות אומנות - ציורי שמן - פסלי שיש - פסלי אבן
 
 

ציורי שמן כובשים את אירופה

ציורי שמן נחשבו מאז ומעולם לטכניקה האהובה על ציירים. כאשר אנו חושבים על ציורי שמן מחשבותינו נודדות לכיוון האמנים הגדולים, יצירות המופת, כמו למשל ציור ה"מונה ליזה" המפורסם של דה וינצ'י, “לילה עם כוכבים" של ואן גוך, ובין הציירים הנוספים אשר הקסימו אותנו עם ציורי שמן על גבי בד ניתן למצוא שמות גדולים נוספים כגון פיקאסו, מונה, בוטצ'לי והרשימה ממשיכה עוד ועוד.
על אף שהשימוש בצבעי שמן החל עוד במאה החמישית באפגניסטן, לא היה זה עד המאה ה-15, שהשיטה כבשה את לבבות אמני אירופה, יאן ואן אייק למשל, הצייר ההולנדי, ידוע כאחד האמנים הראשונים לצייר בשמן. ולא סר חינה של טכניקת הציור עד אשר נקראה טמפרה, במהלך תקופת הרנסנס, כאשר ציורי שמן עשירים בצבע וטקסטורה הפכו לשיטת הציור העיקרית באירופה.

תהליך הציור בשמן

ציורי שמן מצוירים בצבעי שמן, כאשר צבע השמן המסורתי עשוי מפיגמנט מעורבב בשמן זרעי הפשתה.
כיום ישנם סוגים שונים של צבעי שמן, לדוגמא צבע שמן מהול במים אשר מתנקה בקלות או צבע שמן המתייבש רק על ידי חימום, ובלעדיו נותר נוזלי וניתן לשינויים ומשחק. בשיטת הציור המסורתי בשמן, האומן נוהג לצייר סקיצה פשוטה וראשונית בעיפרון פחם. על בסיס זה, מתחיל הוא אז בצביעה בשמן מדולל, בדרך כלל בטרפנטין, או בתוספת שמן זרעי הפשתה.
העיקרון הבסיסי המנחה ציורי שמן הוא "סמיך-על-דליל". הכוונה היא שכל שכבת צבע תהיה סמיכה יותר מקודמתה בכדי לאפשר ייבוש ראוי. עיתים, עשויה לעבור כחצי שנה עד אשר ניתן יהיה להוסיף שכבת מגן אשר לא תפגום בציור וזאת כי ציורי שמן מתייבשים לאט מאוד.
 

ציורי שמן - ציוד למתחיל

ציורי שמן אמנם דורשים הכנה וציוד מראש, אך אם הנכם אמנים מתחילים בצבעי השמן, אין צורך לבזבז כסף על ציוד יקר. בתור התחלה תזדקקו לבד קנבס. בכל חנות חומרי יצירה ניתן למצוא קנבס אשר כבר מוכן בבסיסו ליצירת ציורי שמן, מה שיחסוך לכם זמן ומאמץ מיותר. כעת כמובן, תזדקקו לצבעים. כמתחילים, צבע שמן המהול במים יהווה חומר קל יותר לעבודה, מה שמביא אותנו למכחולים. בבחירת מכחולים לעולם לא כדאי להתפשר. גם אם אינכם ציירי המאה, עדיף מכחול יקר ואיכותי מאשר מכחול זול שרק יתסכל אתכם. ובאותה נשימה תצטרכו גם חומר לניקוי מכחולים. תוכלו להשתמש בטרפנטין פשוט או לקנות חומר ניקוי יעודי למכחולים בחנות.
עכשיו, משידיכם מלאות כל טוב, אפשר לחזור הביתה. נותר רק למצוא מקום מאוורר ומואר, לנשום עמוק, לתת למוזה לנחות ולצייר ציורי שמן מרהיבים. בהצלחה!

 
יצירות אומנות | כתבו לנו | ציורי שמן | פסלי שיש | פסלי אבן
פרסום אתריםפרסום אתרים | קידום אתרים - קידום אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים